Brekalo odlazi u Njemačku

Dinamo napravio još jedan milionski transfer

Dinamo je uspio zaključiti još jedan veliki transfer - Josip Brekalo će karijeru nastaviti u Wolfsburgu! 

Hrvatski mediji su večeras objavili da su predstavnici obje momčadi uspješno finalizirali pregovore na obostrano zadovoljstvo i već u nedjelju Brekalo bi se trebao naći na ljekarskom pregledu, pa potpisati višegodišnji ugovor s ovim osmoplasiranim bundesligašem. 

Modri će sa usluge 17-godišnjeg krilnog napadača ishoditi nevjerovatnih deset miliona eura, a Wolfsburg će odmah zagrebačkom klubu uplatiti pet miliona, po jedan milion će stizati na kraju sezona 2016/17. i 2017/18., dok će još tri Dinamo dobiti na ime budućeg transfera.

Za Brekala, koji je ove sezone skupio 11 službenih nastupa za Dinamo, još su bili zainteresovani Inter i Rubin iz Kazana.

Potražite više informacija na temu HNL:

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.