Rukometaši imaju kvalitetu za zlato

Kombinovani sastav krenuo prema Pescari

Rukometaši bez imperativa

Muška rukometna reprezentacija BiH, po treći put učestvuje na Mediteranskim igrama. Prvi put su se  naši rukometaši pojavili u Francuskoj 1993. godine, drugi put u Bariju četiri godine kasnije.

Sada reprezentacija BiH stiže u Pescaru kao selekcija koja bi se mogla ugurati u borbu za medalje, iako po tradiciji, turniri rukometaša na Mediteranskim igrama nude izuzetno kvalitetan rukomet

Selektor Halid Demirović se odlučio za jednu kombinovanu postavu kojoj će nastup u Pescari biti svojevrsna proba.

"Priključit će se još Šarenac iz Krškog te golman Burić iz Maglaja. Protiv Farana ovaj sastav pokazao je da može odigrati kvalitetno, pogotovo odbranu. Kada su bekovsku liniju činili Divković ili Međić plus Halilbegović i Savić, djelovali smo solidno jer su oni imali prilike već ranije igrati. Sada ćemo nastojati uvesti i ostale igrače." izjavio je Halid Demiović za Dnevni Avaz.

Tako će u Pescari, Demirović na raspolaganju imati sljedeće igrače: Veselinova, Divkovića, Halilbegoviću, Buljugija, Grahovca, Velića, Kerezovića, K. Savića A. Savića, Šijakovića, Mikića, Međića, Vranješa, Šarenca i Burića.

Uz reprezentaciju BiH u grupi B su još Turska, Italija, Tunis i Grčka. Već u subotu BiH igra protiv Turske, pa dan kasnije protiv Tunisa, nakon čega slijede dueli sa Grčkom i 1. jula sa Italijom.


Za naše rukometaše je ovo treći nastup na Mediteranskim igrama.Na prvom nastupu rukometaši BiH su ostvarili jednu pobjedu i četiri poraza od čega su tri bila manjom razlikom od pet golova. tada smo igrali protiv Španije (19:24), Egipta (24:27), Francuske (20:30), Italije (19:21), Egipta (24:27), dok smo uspjeli pobjediti Tursku 25:23. Kapiten reprezentacije je bio današnji pomoćnik selektora Halida Demirovića, Željko Anić. Drugi nastup je bio daleko lošiji. U Bariju je BiH poražena od Slovenije, Španije i Turske.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.