Amerikanac slavio na 200 metara leptir
Phelps prošao magičnu brojku od 20 zlatnih medalja
Najbolji plivač svijeta Michael Phelps osvojio je 20. zlatnu medalju.
Phelps je na 200 metara leptir u sjajnoj utrci stigao do pobjede. S vremenom 1:53.36 stigao je do 20. zlatnog odličja u karijeri.
U posljednjih 25 metara utrke bilo je uzbudljivo, a Japanac Masato Sakai uzeo je srebrenu medalju ispred Mađara Tamasa Kenderesija.
Japanac je zaostao četiri stotinke za Phelpsom, a Kenderesi 28 stotinki.
Dodajmo da je Phelpsu ovo drugo zlato u Riju, a uvjereni smo da tu neće stati. Sjedinjene Američke Države su dosad skupile osam zlatnih, osam srebrnih i osam bronzanih medalja.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
I BiH bi potpisala slično
Na Balkanu napravljeno fudbalsko čudo, UEFA udarila zabranu: I danas je ukras države
Crvena zvezda još ne odustaje
Mitar Mrkela je večeras zatresao Beograd, nemoguće se upravo dešava: "Ponuda je tu"
Turci donijeli veliku vijest
Jose Mourinho zapečatio sudbinu Dominiku Livakoviću?! "Nećeš braniti zato što si..."
Košrkaš je javno prozvao Srbiju
Vučić opravdano strahuje! Simanić nikad neće zaboraviti šta mu je uradio Đoković: "Jutros mi je..."
Velež ostvario pobjedu