U andaluzijskom derbiju Sevilla je s minimalnih 1:0 savladala ekipu Betisa.
Sevilla je bolja od Betisa posljednjih sezona, ali u gradskom derbiju mnoge stvari ne igraju bitnu ulogu.
Ipak, tim Jorgea Sampaolija pokazao je da je trenutno kvalitetniji, te je zasluženo ostvario pobjedu.
Sevilla je dobrim dijelom dominirala, a Argentinac Mercado je u 51. minuti iz gužve pogodio nakon što je Nasri izveo slobodni udarac. Kako se i očekivalo, veliki broj žutih kartona, grubih startova, a to je nešto bez čega ovakvi derbiji ne mogu.
Seevilla je drugoplasirana sa 11 bodova, ali i sa utakmicom više od vodećeg Reala koji ima 12, te trećeplasirane Barce koja ima devet bodova. Betis je 13. sa pet bodova.
Primera, 5. kolo
Sevilla - Betis 1:0 (Mercado 51)
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Navijači u službi politike
Ponoćni marš nadomak Srbije, počela je invazija nabrijanih Albanaca: "Dolazi vam kraj!"
Navijačka grupa se zove Torcida
Ponoćna akcija Albanaca u "srcu Srbije", više neće da trpe, poruka je žestoka: "Na vrata smo vam..."
Crvena zvezda još ne odustaje
Mitar Mrkela je večeras zatresao Beograd, nemoguće se upravo dešava: "Ponuda je tu"
Onda je shvatila da nije realno