Počela ACB liga

Real slavio protiv Unicaje

Košarkaši Real Madrida slavili su na otvaranju ACB lige protiv Unicaje rezultatom 101:90.

Domaći su bili favorit u ovom meču te su tu ulogu i opravdali na parketu. Prvu dionicu riješili su u svoju korist sa dva poena razlike (26:24). Do kraja prvog poluvremena prednost su povećali za dodatnih pet poena pa su na odmor otišli sa plus sedam.

Nastavak meča donio je mnogo bolju igru Unicaje koja je u trećoj četvrtini slavila sa devet poena prednosti te su rezultat preokrenuli u svoju korist. Ipak, Real je odgovorio u posljednjoj četvrtini i slavili su sa 13 poena prednosti za konačnih 101:90.

Potražite više informacija na temu ACB liga:

Najefikasniji kod pobjednika bio je Ayon sa 16 poena, dok je kod Unicaje Musli ubacio 14 poena.