Premijer liga BiH

Mladost razbila Olimpic i ostala u igru za Ligu za prvaka

Nogometaši Mladosti i Viteza slavili su pobjede u mečevima 17. kola Premijer lige Bih.

Mladost je u Doboju kod Kaknja s 2:0 pobijedila Olimpic, te je i dalje u igri za plasman u Ligu za prvaka.

Domaćin je u prvom dijelu bolju igru krunisao golom Maksimović u 33. minuti. U nastavku, također je domaćin kontrolisao stvari na terenu, da bi Husić na ubačaj Šišića u 67. minuti riješio pitanje pobjednika. Goste iz Sarajeva dokrajčio je Laštro.

Mladost je sada na 22 boda i zauzima osmo mjesto, te će se u narednih pet kola pokušati izboriti za Ligu za prvaka, a Olimpic ostaje na dnu sa samo devet bodova.

Mladost - Olimpic 3:0 (Maksimović 23, Husić 67, Laštro 77)

Mladost: Hadžić, Gačan, Laštro Husić, Šišić, Kuzmanović, Aladin Šišić, Rizvanović, Maksimović, Brkić, Isaković.

Olimpic: Dujković, Holi, Handžić, Osmanović, Pehar, Isić, Lelić, Mašić, Zulčić, Vrdoljak, Drljević.