Premijer liga, 18. kolo

Važna pobjeda Širokog protiv nezgodne Mladosti

Nogometaši Širokog pobijedili su Mladost Doboj Kakanj s 2:1 u susretu 18. kola Premijer lige BiH.

Nije susret na Pecari donio lijep fudbal, ali golovi na kraju ipak nisu izostali.

Mladost je dobro ušla u meč i u 14. minuti su došli do vodstva. Sinan Ramović je pobjegao odbrani domaćeg tima, te je matirao Soldu za prednost od 1:0.

Ipak, samo tri minute kasnije domaći su poravnali. Udarac Krstanovića kratko odbija Hadžić, a na pravom mjestu se našao Luka Menalo, koji pogađa za izjednačenje rezultata na 1:1.

Široki je zatim krenuo nešto ofanzivnije prema golu, a svi napadi su se isplatili u 35. minuti. Menalo je ovaj put asistent, a na pravom mjestu je iskusni Wagner za prednost Širokog od 2:1.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku je susret na Pecari bio jako dosadan.

Tek poneki pokušaj viđen je na obje strane, ali golova u nastavku nije bilo.

Ostalo je tako 2:1 za Široki, koji je ovu polusezonu završio na sedmom mjestu sa 26 bodova.

Četiri boda manje ima Mladost koja je na osmoj poziciji.