Modri savladali Dnipro

Gojak ponovo pogodio za Dinamo

Fudbaleri Dinama su danas odigrali prvu prijateljsku utakmicu na pripremama u Turskoj.

Protivnik Modrim bila je ekipa ukrajinskog Dnipra, protiv koje je hrvatski prvak slavio sa 3:1.

Od prve minute su zaigrala oba bh. fudbalera Armin Hodžić i Amer Gojak, koji su odigrali 45 minuta nakon čega je Ivajlo Petev izmijenio kompletnu ekipu na terenu.

Potražite više informacija na temu 1. HNL:

Dnipro je poveo sa 1:0 u 9. minuti, da bi Dinamo do poravnanja stigao u 38. minuti kada je Gojak pogodio za 1:1. Za našeg mladog fudbalera je ovo bio drugi gol na posljednje dvije pripremne utakmice, čime je pokazao da je u veoma dobroj formi.

Dinamo je u drugom poluvremenu došao do preokreta i pobjede, a pogađali su Machado u 53. i Pavičić u 88. minuti.