Milioneri slavili protiv Lottea

Dortmund bez problema do polufinala protiv Bayerna

Fudbaleri Dortmunda plasirali su se u polufinale Kupa Njemačke nakon današnje pobjede protiv Lottea u gostima 3:0.

Dortmund je danas bio veliki favorit u dvoboju protiv ekipe koja se takmiči u trećoj ligi, a do trijumfa su stigli tek u drugom poluvremenu.

Prvi je mrežu domaćih zatresao Pulišić u 57. minuti, da bi samo devet minuta kasnije Schurrle postigao novi gol kojim su gosti povećali vodstvo. Konačan rezultat postavio je lijevi bek Dortmunda Scmelzer u 83. minuti.

Dortmund će u polufinalu Kupa Njemačke igrati protiv Bayern Minhena.