Gosti na korak od finala

Hladan tuš na Grbavici: Široki vodi sa 0:2

Endin Čaušević

Na Grbavici se trenutno igra revanš meč polufinala Kupa BiH gdje se sastaju Željezničar i Široki Brijeg.

Široki je prije 14 dana na Pecari slavio sa 1:0 u prvom meču, te je došao s jednim golom prednosti na Grbavicu. Navijači Željezničara očekivali su da će njihov tim od prve minute krenuti veoma ofanzivno, ali je u petoj minuti stigao hladan tuš.

Jedan od igrača gostiju iskoristio je lošu reakciju Zakarića na desnoj strani, uposlio je Čabraju koji je sjajnim udarcem matirao Kjosevskog i doveo Široki u prednost od 0:1. Nekoliko minuta kasnije gosti su postigli i drugi gol, a ovaj put strijelac je bio Pandža.

Željo sada mora dati četiri gola ako želi u finale što je dosta težak zadatak za izabranike Slavka Petrovića.