Andy Murray je u trećem kolu Roland Garrosa bio bolji od Juana Martina Del Potra.
Najbolje teniser svijeta slavio je s 3:0 u setovima (7:6, 7:5, 7:6), te se plasirao u osminu finala.
Nakon meča Murray je smatrao da se sve moglo odviti drugačije:
"Bilo je bitno dobiti prvi set. Teren je bio spor i težak i vratiti se u meč po takvim uvjetima bi bilo teško", rekao je Murray, te dodao:
"Mislim da sam igrao dobro, no očekivao sam ovako težak meč. On je igrao prvi set bolje od mene i obojica smo imali šanse da ga osvojimo. U drugom setu bilo je isto. Lako se moglo se moglo desiti da oni pripadnu Del Potru", zaključio je britanski teniser.
Andy Murray će u narednom kolu igrati protiv pobjednika meča između Johna Isnera i Karena Khachanova.
Promo
Oprema stigla u FK Posavina Miloševac i ŽVRK Sarajevo
Novi dresovi iz Mozzarta za nove šampion(k)e u Modriči i Sarajevu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Nije bilo nimalo ugodno
Otkrivena tajna iz svlačionice Orlova - Ovo je glavni razlog blamaže Srbije na Eurobasketu?
Specijalni pred novom avanturom
Mourinho prodao čast zbog novca, izbor novog kluba sve govori: "Bijedniče, zar ćeš tamo otići?"
Evo o čemu je riječ
Džikića je jedno pitanje posebno iznerviralo nakon poraza od Bosne i Hercegovine
Pred utakmicu sa Austrijom
Barbarez izabrao 23 ratnika za duel u Zenici, dva igrača poslao na tribine!
Smatraju da im je on sve "izbaksuzirao"
Srbi su našli krivca za poraz na Eurobasketu, region "cirkuza" sa izjavom Aleksandra Vučića
Nevjerovatni stručnjak ne želi ići