Savladali Istru

Dinamo pobjedom otvorio prvenstvo

Fudbaleri Dinama pobjedom su otvorili novu sezonu u HNL-u. Modri su u 1. kolu savladali ekipu Istre s 2:0.

Istra je dosta hrabro ušla u meč i imali su nekoliko dobrih šansi da dođu do vodstva, ali ih nisu iskoristili.

Zato je Dinamo na drugoj strani na najbolji način koristio ono što im je ponuđeno. Poveli su u 23. minuti zaista fantastičnim pogotkom Mora za prednost od 1:0.

Do kraja prvog dijela još jedan gol u mreži tima iz Pule. Ovog puta je pogodio Benković za sigurnih 2:0.

Oba tima su i u nastavku pružila dobar meč. Najbolju šansu za domaće imao je Armin Hodžić, ali je bh. napadač promašio prazan gol.

Na kraju je ostalo 2:0 za Dinamo koji je tako dobro otvorio novu sezonu.

Armin Hodžić je na terenu proveo 74 minute, dok je drugi bh. fudbaler Amer Gojak u igru ušao u 55. minuti umjesto Ćorića.