Najbrži čovjek na svijetu Usain Bolt potvrdio je da će se oprostiti od bavljenja atletikom nakon završetka Svjetskog prvestva, koje se uskoro održava u Londonu.
Tridesetogodišnji Jamajčanin će u Londonu nastupiti u utrci na 100 metara, te na štafeti 4x100. Finale utrke na 100 metara je 5., a štafete 12. augusta.
"Moj cilj u Londonu je pobjeda. Želim se oprostiti kao pobjednik. Ispunio sam sve svoje sportske ciljeve i vrijeme je za oproštaj. Sportu sam donio sjajne rezultate i zabavu", rekao je Bolt, kojeg do Svjetskog prvenstva ovog petka očekuje i nastup u Monacu na mitingu Dijamantne lige.
Usain Bolt je svjetski rekorder na 100 m (9,58) i na 200 m (19,19), te vlasnik osam zlatnih olimpijskih medalja. Slavio je na 100, 200 i 4x100 m na OI u Londonu, Pekingu i Rio de Janeiru, ali mu je zlato na 4x100 m iz Pekinga oduzeto jer je njegov kolega iz štafete Nesta Carter bio dopingiran.
U bogatoj karijeri je osvojio i 11 zlatnih medalja na svjetskim prvenstvima.
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Ne računaju na njega
Crvena zvezda pokazala izlazna vrata 'najvećoj prevari' - Koferi su mu već spremni
Donio odluku
Svetislav Pešić više nije selektor Srbije!
Pomogao mu kada je bilo najteže
Mamić otvoreno o čovjeku iz BiH koji mu je dao 22 miliona: "Da mu sutra zatreba, sve bih mu dao"
Oduševio po ulasku u igru
Fantastični Mitrović u debiju za novi klub pokazao klasu
Stigli smo do osmine finala