U posljednjoj utakmici večerašnjeg programa osmog kola Le Championata Lyon našeg Miralema Pjanića je slavio u gostima kod Lensa sa 2:0 i tako na najbolji mogući način iskoristio poraz Bordeauxa i zasjeo na čelo tabele.
Lavovi su odlično otvorili utakmicu i odmah u 6. minuti golom Sidneya Govoua došli do vodstva koje su sačuvali do kraja prvog poluvremena.
Lyon je propustio još nekoliko izglednih prilika za povećanje vodstva, ali je ostalo 1:0 sve do 78. minute kada Kim Kalstrom svojim drugim golom u tri dana postavlja konačnih 2:0 za goste.
Miralem Pjanić je odigrao svih devedeset minuta, a ovaj put se nije upisao u listu strijelaca iako je odigrao dobru utakmicu. U 79. minuti je zaradio žuti karton. Lyon je ovom pobjedom došao na prvo mjesto sa 19 bodova, jedan više od Bordeauxa.
Promo
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Ubrzo će ipak sve biti kako treba
U Zagrebu ne mogu podnijeti odluku Zlatka Dalića - Odmah su Kovačević i Boban sjeli za stol s njim
Opet ih je naljutio
Albanci ne dolaze u Beograd zbog Vučića, u Srbiji lude: "Diktator..."
Gube u prijateljskoj utakmici od Kanade
Ako Barbarez gleda Rumune ima razlog za smijeh! Golman "ludovao", pa lupao, Lucescu tužno sve gledao
Stvari se mijenjaju
Slavlje na Kosovu, uspjeli su - Španci im se predali i prvi put ih "priznali"!
Prenosi Fabrizio Romano