Bundesliga

Robben i Lewandowski potopili Mainz

Bayern je u 4. kolu njemačke Bundeslige deklasirao Mainz sa 4:0.

Bavarci su se vratili u pobjednički ritam, a danas su u potpunosti nadigrali Mainz.

U prvom dijelu Arjen Robben je postigao dva gola, a u nastavku je posao završio Robert Lewandowski. Poljski napadač postigao je dva gola za konačnih 4:0.

Bayernu je ovo treća pobjeda i sada je na vrhu zajedno s Hannoverom, koji također ima devet bodova, dok je Mainz u četiri kola uz pobjedu upisao tri poraza.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Stuttgart je pogotkom Akola ostvario minimalac protiv Wolfsburga (1:0), što je bila druga pobjeda Švaba u sezoni.

Izet Hajrović igrao posljednjih šest minuta u meču Werdera i Schalkea, koji je završen rezultatom 1:2, a strijelci su bili Sane za domaće, za goste Veljković autogol i Goretzka.