Goran Dragić, najkorisniji igrač proteklog Evropskog prvenstva, odlučio se oprostiti od igranja za košarkašku reprezentaciju Slovenije.
Nakon što je Slovenija ponijela titulu najbolje reprezentacije na evropskom tlu, Dragić je danas na konferenciji za medije održanoj u Ljubljani saopštio da više neće nastupati za državni tim.
"Uspio sam postići ono što sam želio. Ovo je najbolje vrijeme da stavim tačku na svoju priču u reprezentaciji Slovenije", izjavio je Dragić i dodao da mu je žao što zbog klupskih obaveza neće moći pomoći u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Kini.
Dragić je Sloveniju tako predao u ruke 18-godišnjem Luki Dončiću, nasljedniku legendarnog Dražena Petrovića, kako ga je uostalom prozvala i majka prerano preminulog košarkaša - Biserka.
U toku dana je također stigla i informacija da pored Dragića, reprezentaciju Slovenije više neće činiti ni selektor Igor Kokoškov zbog obaveza u Utahu.
Promo
Oprema stigla u FK Posavina Miloševac i ŽVRK Sarajevo
Novi dresovi iz Mozzarta za nove šampion(k)e u Modriči i Sarajevu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Nemile scene nakon završetka meča
Vinčić svirao kraj, a onda su Donnarumma i Gattuso izgubili živce zbog bezobrazluka Izraelaca
Danas je sve mnogo drugačije
Najteži potez karijere za Pešića, zvijezdu je zbog banane izbacio iz reprezentacije: "Krivo mi je"
Nevjerovatni stručnjak ne želi ići
Svetislav Pešić nakon poraza zaledio Srbiju: "Niko ne razmišlja šta će da..."
Detalj koji je čini se odlučio sve
Srbi su izgubili protiv Finske zbog onoga što se desilo na poluvremenu meča u Rigi
Prate njegove partije na početku sezone
Austrijanci u strahu od bh. reprezentativca koji nije igrao u San Marinu: "Potezom sve završava"
Ovo bi bila prava bomba