Bundesliga

Lewandowski opet stari, Bayern gazi

Bayern je bio uvjerljiv na Allianz Areni u 12. kolu njemačke Bundeslige, pošto je Augsburg savladao s 3:0.

Opet se probudio Robert Lewandowski i Poljak je danas bio dvostruki strijelac, dok je prvi gol djelo Artura Vidala.

Bavarci su stigli do devete pobjede i sada su na plus šest od Leipziga, te na plus devet od Borussije Dortmund.

Leipzig je u sjajnom meču remizirao u Leverkusenu protiv Bayera (2:2). Bailey i Volland su bili strijelci za Apotekare, a Forsberg i Werner za goste, koji su do boda stigli zahvaljujući penalima u 12. i 54. minuti.

Eintrachtu je Boateng u 13. minuti donio vodstvo u Hoffenheimu, koji je igrao bez povrijeđenog bh. reprezentativca Ermina Bičakčića, ali je Uth u nadoknadi spasio domaće poraza.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Brosinski je s penala donio trijumf Mainzu nad Koelnom. Wolfsburg je s 3:1 bio bolji od Freiburga.