Derbi 13. kola francuskog Le Championnata odigran je večeras na Gerlandu gdje je Lyon remizirao sa Marseilleom. Utakmica koja se samo mogla poželjeti, a krajnji rezultat glasio je 5:5! Da, dobro ste pročitali, radi se o nogometnom dvoboju.
Samo mogu žaliti Lyonovi navijači koji večeras nisu bili na Gerlandu, jer su uistinu propustili nešto čudesno. Prilike, asistencije, lijepi potezi i na kraju krajeva golovi obilježili su derbi susret 13. kola u Francuskoj.
Već u 3. minuti poveo je Lyon i to golom Miralema Pjanića za kojeg se tvrdilo da zbog one povrede u susretu sa Liverpoolom neće biti u sastavu. Mire je prsima pustio loptu u šesnaestercu gostiju te fantastičnim volej udarcem savladao Mandandu. Ipak, Marseille uspijeva poravnati osam minuta kasnije preko Diaware.
Igrala se 14. minuta kada je Pjanić uposlio Govoua, ovaj napravio solo-prodor i na kraju salvadao Mandandu po drugi put na utakmici. Do kraja prvog dijela gosti dolaze ponovo do poravnanja, a ovaj put Bruno Cheyrou je pogodio. Na samom početku druge dionice Bakari Kone pogađa za hladan tuš na Gerlandu.
Mreže su mirovale sve do deset minuta pred kraj, a onda je palo čak pet golova. Brandao je najprije povisio na 2:4, a onda tri gola Lavova za nevjerovatan preokret. Dva puta Lisandro (jednom iz penala) te Bastos su bili strijelci. Treba napomenuti da je kreator petog gola za Lavove bio upravo naš mladi dragulj. Mire je nesebično loptu dodao na drugu stranu do Bastosa a ovaj pogodio. Da su čuda zaista čuda pokazao je M'Bia koji je u samom finišu postavio konačnih 5:5 i na kraju krajeva najrealniji ishod utakmice.
Lyon - Marseille 5:5 (Pjanić 3, Govou 14, Lisandro 83, 86, Bastos 90/ Diawara 11, Kone 48, Cheyoru 44, Brandaro 80, M'Bia 90)
Promo
Oprema stigla u FK Posavina Miloševac i ŽVRK Sarajevo
Novi dresovi iz Mozzarta za nove šampion(k)e u Modriči i Sarajevu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Novi poraz 'Psihopate'
Vaso Bakočević došao u Zagreb, uzeo lovu i otišao kući uz nevjericu na licima ljudi
Iskusni veznjak ponovo na meti kritika
Xhakina izjava nakon meča s Kosovom kao nož u srce dočekana u Srbiji: "Cijeli svijet zna..."
Ne onako kako se mislilo u prvi mah
FIBA iznenadila bh. navijače: Meč Bosna i Hercegovina - Poljska igra se u neobičnom terminu · Zvanično
Nakon debakla na Eurobasketu i poraza od Finske
Srbija je u totalnom šoku, ali ove riječi će tek da odzvanjaju: Pešićeva žrtva nije mogla da šuti
S usana im se moglo pročitati šta govore
Dok je Modrić ležao na terenu ono što su uradili Jovetić i Savić je zgrozilo sve na Maksimiru!
Srbija sutra igra protiv Latvije