Sasvim je jasno da će fudbalski reprezentativac BiH Izet Hajrović u budućnosti nastupati za zagrebački Dinamo.
Hajrović (26) je, kao i svi njegovi prethodnici, odradio jučer temeljite ljekarske preglede. Za to je bio zadužen Ivica Smodek, koji je u susjedstvu poznat kao pedantan ljekar koji ništa ne prepušta slučaju, tako da se Hajrović pregledavao kao astronauti koji se spremaju na let u svemir.
Na kraju je sve ispalo u najboljem redu sa zdravljem bh. fudbalera, koji je dobio zeleno svjetlo za potpis ugovora i danas će na Maksimiru u 15:00 sati biti zvanično biti predstavljen. Sa "modrima" će potpisati višegodišnji ugovor, a kako doznaju Sportske novosti, u istom će imati i posebnu klauzulu prema kojoj će u slučaju povrede moći raskinuti saradnju.
Hajrović u Dinamo dolazi kao slobodan igrač nakon što je raskinuo ugovor sa Werderom iz Bremena, gdje je bio "na ledu" proteklih mjeseci. U dosadašnjem dijelu sezone je sakupio svega 180 minuta, i to dok je trener bio Alexander Nouri, a nakon njegove smjene, kada je tim preuzeo Florian Kohfeldt, nije odigrao ni minute.
U novom klubu Hajrović ne bi trebao imati problema sa prilagodbom, jer su na Maksimiru od ranije njegovi sunarodnjaci Armin Hodžić i Amer Gojak.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Specijalni pred novom avanturom
Mourinho prodao čast zbog novca, izbor novog kluba sve govori: "Bijedniče, zar ćeš tamo otići?"
15 miliona za defanzivca?
Trojicu u Beogradu čekaju spakovani koferi - Crvena zvezda ruši rekord u spektakularnom poslu
Nije sve tako sivo, ili ipak jest?
Prvi kiks Dinama i odmah je stigla prva žrtva: "On je sramota hrvatskog nogometa"
Mijenja stručni štab
Milijarder iz HNK Rijeka već je prvim potezom odlučio uzdrmati hrvatski fudbal
Utakmica kvalifikacija za Evropsko prvenstvo