Manchester City ponovo nije uspio da ostvari dugo zacrtani cilj, a to je plasman u finale i osvajanje trofeja Lige prvaka.
Građani su ove sezone bili jedni od favorita za tron, no zapeli su već u četvrtfinalu jer ih je Liverpool u dvije utakmice dobio s ukupnih 5:1. Ekipa Pepa Guardiole igrala je sjajno veći dio sezone, ali u najgorem mogućem trenutku doživjeli su pad forme.
City je sinoć pokušao nadoknaditi 3:0 iz prvog duela, ali nije uspio. Domaći su poveli već u drugoj minuti golom Gabriela Jesusa, a sve bi bilo drugačije da sudija nije poništio čist gol Sanea za 2:0 u samom finišu prvog poluvremena.
Nakon što je Matu Lahoz svirao kraj prvog dijela Guardiola je dotrčao do sudije da mu nešto kaže. Lahoz ga je odmah isključio, te je španski stručnjak nastavak utakmice gledao s tribina. Iako Guardiola tvrdi da nije rekao ništa loše, gotovo sigurno će biti kažnjen od strane UEFA-e.
Guardiola je optužen od UEFA-e za neprimjereno ponašanje, te će vjerovatno biti kažnjen. Također, kaznu mogu očekivati i u Liverpoolu nakon što su njihovi navijači napravili incident na tribini Etihada. Guardiola i Redsi imat će saslušanje 31. maja, a nakon toga UEFA će donijeti konačnu odluku o ovim slučajevima.
Promo
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Press konferencija nakon pobjede nad BiH
Ralf Rangnick otkrio zašto je došao biciklom do trenerske klupe na Bilinom Polju
Slavili sa minimalnih 1:0
Igru briši, bodove piši: Hrvati jedva pobijedili Farska Ostrva, zna se šta Dalića najviše zabrinjava
Očito je zadovoljan saradnjom u redovima Zmajeva
Adis Bećiragić u svoj klub doveo reprezentativca Bosne i Hercegovine! · Zvanično
Želju mu nije mogao ispuniti
Kramarić razočarao amatera sa Farskih Ostrva, imao jedno pitanje za Hrvata, odgovor je bio kratak
Nije baš previše dobro
Samo tri dana nakon utakmice sa Austrijom iz Njemačke stižu jako loše vijesti za Barbareza!
19-godišnjak pred sjajnim potpisom