Reprezentativni golman BiH, Asmir Begović, u sinoćnjem porazu Portsmoutha od Chelseasja na Stamford Bridgeu pružio je sjajnu partiju, a razgovoru za SportSport.ba istakao je da je zadovoljan svojom formom te da vjeruje da će i u subotu stajati na golu.
"Igrali smo protiv izvanrednog Chelseaja i pružili smo dobar otpor, no na kraju nismo imali sreće i doživili smo još jedan poraz", rekao je za SportSport.ba Asmir Begović i dodao:
"Moram priznati da smo iznenadili sami sebe. Chelsea je bio bolji, ali smo mi doista prikazali dobru igru i pomalo sam nesretan što nismo uspjeli uzeti bod. Odkako je u klub stigao Avram Grant igramo bolje i nadam se da ćemo uspjeti sačuvati premierligaški status."
U otočkim medijima i pored dva primljena pogotka naš reprezentativac ocijenjen je kao najbolji igrač Mornara pa smo upitali Begovića kako je on zadovoljan svojom izvedbom na Stamford Bridgeu?
"Mislim da sam solidno odradio posao, opravdao sam povjerenje koje sam dobio od menadžera i to je ono što me čini sretnim. Iskreno, nadam se da ću se ustaliti na golu Portsmoutha te da će tek tada moje kvalitete izaći na vidjelo."
U narednom kolu u goste Portsmouthu dolazi slavni Liverpool. Popularnim Mornarima potrebni su bodovi u borbi za opstanak, a mi se nadamo da će Begović stajati na golu i protiv Redsa.
"Liverpool je protivnik za divljenje i san svakog igrača je igrati protiv tako slavne momčadi. Ja se iskreno nadam da ću zauzeti mjesto među stativama te da ćemo uspjeti iznenaditi Redse. Međutim, kod Avrama se nikada do dan pred utakmicu ne zna koja će jedanaestorica početi susret, tako da ću tek u petak navečer sa sigurnošću moći tvrditi branim li ili ne", istakao je Begović.
Portsmouth se trenutno nalazi na posljednjem mjestu premierligaške tabele, pet bodova je udaljen od zone spasa. Da li čelni ljudi kluba razmišljaju o pojačanjima u zimskom prelaznom roku?
"Vjerujte mi da se mi igrači ne zamaramo sa tim stvarima. Špekuliše se da će nam u januaru doći nekoliko kvalitetnih igrača kako bi nam pomogli u borbi za opstanak, no isto tako govori se i o nekim odlascima. Bilo kako bilo, mi koji smo trenutno ovdje borit ćemo se do kraja i nadam se da ćemo uspjeti ostati u Premiershipu", zaključio je Begović.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Poznato lice na ulicama glavnog grada Srbije
Kada je on viđen u Beogradu od tog trenutka više niko ne spominje Arnautovića - On je Zvezdin san!
Teške optužbe iz Prištine
Jači i od Vučića! Ovo je srpski moćnik iz sjene koji Kosovo drži u šaci: "Drži nas kao taoce"
Crvena zvezda još ne odustaje
Mitar Mrkela je večeras zatresao Beograd, nemoguće se upravo dešava: "Ponuda je tu"
Turci donijeli veliku vijest
Jose Mourinho zapečatio sudbinu Dominiku Livakoviću?! "Nećeš braniti zato što si..."
Navijači Zvezde bijesni na njega