Jermain Taylor, nekadašnji svjetski prvak u srednjoj kategoriji se pomalo neočekivano, povući iz ringa.Iznenađenje je tim veće što je Taylor učesnik prestižnog Super Six turnira. Upravo će se ljubitelji profi boksa ovog borca sjetiti po posljednjoj borbi koju je imaao u oktobru mjesecu prošle godine kada je u Berlinu poražen od Arthura Abrahama.
Taylor je rođen 1978.godine, a u profi vodama je od 2001. U ovih devet godina, Taylor je 33 puta ulazio u ring, ostvario je 28 pobjeda, 4 poraza, dok je jedna njegova borba završila nerješeno.
Njegova najveća pobjeda, bila je ona protiv Bernarda Hopkinsa 2005.godine kada se prigrabio tri pojasa prvaka svijeta u srednjoj kategoriji, verzija WBC, WBO i IBF. Nakon četiri uspješne odbrane, stigao je i poraz od Kellyja Pavlika, dva puta, pa je nakon samo jedne borbe prvo poražen od Carla Frocha, pa Arthura Abrahama.
- Povlačim se i uzima neko vrijeme slobodno, povlačim se iz Super Six turnira. Važno je malo odmoriti tijelo, ali i dušu, tu sam već 20 godina - naglašava Taylor.
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Nevjerovatni stručnjak ne želi ići
Svetislav Pešić nakon poraza zaledio Srbiju: "Niko ne razmišlja šta će da..."
Još jedan čuveni Orao okrenuo leđa Svetislavu Pešiću
"Sve je ličilo na 2005. godinu, pile se kafe odvojeno, nemoguće je da zaboraviš Aleksu i Vanju..."
Na utakmici Real Madrida protiv Real Sociedada
Presedan u Španiji - Sudija iz VAR sobe će biti suspendovan zbog štete koju je prozrokovao Realu
Ne stišava se bura u Srbiji
Đurović žestoko isprozivao Pešića, a onda poslao poruku i Dončiću: "Ako ti je otac Srbin, onda..."
Na Marakani milioni, ali...
Turci objavili zaradu Crvene zvezde od prodaje Cherifa Ndiayea - Nije ono čemu su se nadali
Press konferencija nakon utakmice u San Marinu