Mnogim ljubiteljima fudbala ime Harryja Wilsona nije previše poznato, a podatak da je zapravo član Liverpoola još manje.
Riječ je o 21-godišnjem Velšaninu koji nikada nije dobio šansu u prvom timu Redsa, iako je ponikao u klubu sa Anfielda. Liverpool ga je slao na nekoliko posudba, ali kako igra ove sezone - možda Klopp razmisli da ga pridruži svojoj ekipi.
Wilson igra na poziciji desnog krilnog napadača i ove sezone nastupa na posudbi u Derbyju, za koji je u Championshipu postigao sedam golova na 18 ligaških utakmica.
Interesantno je što je Wilson čak šest golova zabio izvan šesnaesterca, a ove sezone je u tom segmentu uspješniji od Lea Messija. Kada se Wilsonu dodaju još dva dalekometna gola koja je zabio za reprezentaciju Welsa, on postaje igrač s najviše golova van 16-erca ove sezone. Wilson ih ima osam, a Messi pet.
Upravo je Wilson jučer na Boxing day postigao spektakularan gol iz slobodnog udarca u susretu sa Sheffield Unitedom.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Nije se dugo čekalo na reakciju
Ponižen je! Vučić poslao nikad žešču prijetnju čuvenom srpskom košarkašu: "U roku od sat mogu da..."
Čeka nas dosta uzbuđenja
Kuglice nisu imale milosti, sve će da gori, Crvena zvezda stiže u Hrvatsku
Rossonerima baš sada treba
Modrić čelnicima Milana preporučio svog prijatelja, odmah su krenuli po njega: "On je zvijer"
Turci donijeli veliku vijest