Poražen od Ramosa

Prvo kolo je granica: Džumhur se oprostio od takmičenja na Indian Wellsu

Endin Čaušević

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur završio je svoje učešće na ATP turniru u Indian Wellsu.

Džumhuru ove sezone jednostavno ne ide ništa kako je planirao, a učešća na turnirima većinom završava već u prvom kolu. Tako je bilo i večeras jer je bh. teniser u prvom kolu poražen od Alberta Ramosa sa 2:0 u setovima.

Damir je i večeras podbacio i odigrao jedan od lošijih mečeva, te je na kraju španski teniser zasluženo slavio.

Prvi set trajao je svega 28 minuta, a Damir je uspio da osvoji samo jedan gem. Ramos je ovaj set dobio sa 6:1 i pokazao da želi iskoristiti lošu formu Džumhura.

Ni drugi set nije trajao ništa duže. Ramos koji je 91. teniser svijeta je nastavio u dobrom tempu, dok se Džumhur nije uspio "dozvati". Ramos je drugi set dobio sa 6:2 i tako se plasirao u drugo kolo.

Indian Wells, 1. kolo:

Džumhur - Ramos 0:2 (1:6, 2:6)

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.