Najpoznatiji menadžer svijeta Mino Raiola ne može obnašati svoje dužnosti u naredna tri mjeseca.
Holandsko-italijanski agent prvo je kažnjen zabranom obavaljanja menadžerskih poslova u Italiji, ali je zatim Svjetska fudbalska federacija (FIFA), ovu zabranu proširila i na kompletan svijet.
To znači da Raiola neće moći da završava nikakve transfere do 9. augusta. Većina ekipa će do tog roka biti poprilično 'skrojeno', pa će i Raiola teško završiti poslove koje je planirao.
A pod njegovim vodstvom je ovog ljeta bilo spremno nekoliko velikih transfera. Prije svega za odlaske su se spremali čudesni štoper Ajaxa Matthijs de Ligt.
Mladi holandski fudbaler je uvjerljivo najtraženiji defanzivac na tržištu. Navodno je već sve bilo dogovoreno sa Barcelonom za cifru od 70 miliona eura, od čega bi čak 15 miliona pripalo Raioli.
Pored njega spominjao se transfer i Paula Pogbe iz Manchester Uniteda u Real Madrid vrijedan oko 140 miliona eura. I u tom transferu bi veliki kolač uzeo poznati agent, ali čini se kako i od toga neće biti ništa.
Pored ovih fudbalera još nekoliko njih su kandidati za transfere. Može se sastaviti zaista pravi Tim snova od igrača koje je Raiola planirao prodati, ali vrlo je moguće da će na kraju veliki broj njih ostati u sadašnjim klubovima.
Suspenzija FIFA-e će imati itekako veliki utjecaj na ljetnu pijacu. Raiola je vjerovatno ostao bez nekoliko desetina miliona eura, ali da je radio sve pošteno, do suspenzije nikada ne bi ni došlo.
Ovako izgleda njegov tim snova od fudbalera koje je ovog ljeta imao želju unovčiti.
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Džikić je poznat po mislu za ironiju
"Ja sam Srbin, to je zemlja inače poznata po savršenom miru i strpljenju"
Ponovo je bio bez dlake na jeziku i isprozivao Piksija kao nikad prije
Ovakav udar na režim se ne pamti! Zbog ovih riječi Rade Bogdanović više neće moći na TV ekrane
19-godišnjak pred sjajnim potpisom
Srpska zvijezda uzima pasoš bratske zemlje - "Djed mu je to omogućio"
Sport i politika ne treba da idu ruku pod ruku, ali u Srbiji to je svakodnevnica
Opći haos nastao u Srbiji zbog promjene stadiona za utakmicu sa Albanijom: "Za sve je kriv Vučić..."
Zakopane ratne sjekire?