Eurogol konea

Poljud je zanijemio: Igrač Gzire zabio gol škaricama sa 16 metara!

Endin Čaušević

Hajduk igra pred svojim navijačima protiv Gzire revanš meč prvog pretkola Evropske lige.

Splićani su u prvoj utakmici slavili na Malti sa 2:0 i činilo se da je tu sve riješeno. Hajduk je i na Poljudu poveo golom Jradija, ali je Gzira sve šokirala i preokrenula.

Gosti su na 1:1 izjednačili u 57. minuti preko Jeffersona, a onda smo desetak minuta kasnije vidjeli nevjerovatan gol.

U centru pažnje našao se Kone koji je spektakularnim škaricama s vrha kaznenog prostora pogodio za 1:2 i vratio Gziru u život.

Klubu s Malte dovoljna je pobjeda od 3:1 da se plasiraju dalje i naprave najveću senzaciju u prvom pretkolu Evropske lige.