1. HNL, 1. kolo

Nakon blamaže u Evropi Hajduk pobjedom otvorio sezonu u domaćem prvenstvu

U Splitu još ne mogu doći sebi zbog šokantnog ispadanja u prvom pretkolu Lige Evrope nakon domaćeg poraza od malteške Gzire u revanš meču.

Danas je Hajduk na svom Poljudu otvorio novu sezonu 1. HNL i nakon svega što se dogodilo, uključujući i smjenu trenera, ipak upisao pobjedu, nad Istrom rezultatom 2:0.

Od samog početka utakmice je želja igrača Hajduka bila očigledna, a "Bili" su već u osmoj minuti došli do vodstva.

Stefan Simić je bio najviši u skoku nakon kornera i postigao svoj prvijenac u dresu Hajduka.

Ispostavilo se da je Simić u toj osmoj minuti postavio rezultat prvog dijela (1:0), dok je nastavak donio puno opasniju Istru.

Potražite više informacija na temu 1. HNL:

Hajduk je posebno loše stajao na otvaranju drugog poluvremena, ali se nekako odbranio.

Na kraju je Barry u 88. minuti golom za 2:0 uspio potvrditi prvu pobjedu Hajduka u novoj sezoni 1. HNL.