Zanimljiv meč, posebno u drugom poluvremenu.

Zrinjski došao do prve 'trice' u novoj sezoni

Denis Zvonić pokopao FK Velež u gradskom derbiju!

Samir Mlaćo, foto: S. Grebović

U velikom mostarskom derbiju na stadionu Pod Bijelim brijegom Zrinjski je slavio protiv Veleža 1:0.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli baš kvalitetan meč. U 11. minuti Šovšić je uposlio Lendrića, ovaj zaobišao i Bobića, no nije pogodio.

Nakon toga Berisha i Vehabović su pokušali zaprijetiti na drugoj strani, ali nisu uspjeli ugroziti gol Plemića.

Bio je to i konačan rezultat prvog poluvremena, a Zrinjski bolje otvara drugo poluvrijeme. Ispatilo se to Plemićima u 54. minuti kada nakon gužve pred golom Veleža kapiten gostiju Denis Zvonić nevjerovatnim autogolom trese vlastitu mrežu.

Zaista se propisno obrukao.

Par minuta kasnije Bobić spašava nakon udarca Lendrića, a prije toga je Behram šutirao, Brkić 'vadi' loptu koju su mnogi vidjeli u golu.

Mogao je Zvonić do pogotka u 69. minuti, ovaj put u pravoj mreži. Glavom je promašio gol sa samo pet metara.

U tim momentima vidjeli smo otvoren meč pa je i Zrinjski odmah uzvratio. Čirjak je bio sam pred Bobićem, no ovaj brani.

Velež je pogotka bio najbliži u 73. minuti. Brandao je ostao zaboravljen, ali stativa je bila saveznik domaćeg tima.

Rođeni su pokušavali doći do izjednačenja, bili i bolji rival u pojedinim segmentima, a u 78. minuti sve je mogao riješiti Ivan Lendrić, no nije sjajni napadač bio precizan.

Ipak, mreže su do kraja mirovale i Zrinjski je slavio 1:0.