Katalonci slavili sa 2:1

Komične greške defanzivaca Arsenala obezbijedile Barceloni pobjedu

Esmer Oštraković

Barcelona je ostvarila pobjedu protiv Arsenala u prijateljskom susretu odigranom na Nou Campu, rezultatom 2:1.

U jendoj jako dobroj utakmici, punoj prilika, Arsenal je pobijedio sam sebe, te Emery sigurno ne može biti zadovoljan.

Arsenal je prvi došao u vodstvo. Sjajnu akciju odigrali su igrači Arsenala u 36. minuti, Ozil je podvalio loptu, a Aubameyang je majstorski savladao Neta.

Preokret se Barcelone desio se u posljednjih 20 minuta utakmice. Prvo je na nevjerovatan način Maitland-Niles savladao svog golmana u 70. minuti.

Konačan rezultat postavio je Luis Suarez u posljednjim trenucima utakmice kada je loše reagovao Mustafi, a Suarez je sjajno postigao gol.

Arsenalu naredne sedmice počinju obaveze u prvenstvu, kada u okviru 1. kola Premier lige gostuju kod Newcastlea.