Premijer liga BIH, 12. kolo

Odličan meč u Bijeljini i pobjeda FK Radnik protiv FK Sloboda

Radnik je u 12. kolu Premijer lige dočekao i savladao Slobodu sa 3:2 u jednom sjajnom meču.

Odlično prvo poluvrijeme viđeno je u Bijeljini, a postignuta su čak četiri gola.

Sloboda je povela u devetoj minuti. Edis Smajić je iskoristio neopreznost odbrane domaćeg tima i pogodio je za 0:1.

Samo desetak minuta trajalo je slavlje gostiju. Radnik je u 21. minuti izjednačio, a vlastitu mrežu pogodio je Beganović.

Potpuni preokret viđen je u 36. minuti. Đurić je sjajno poslužio Nedima Mekića, a ovaj pogađa za 2:1.

Ipak, na odmor se odlazi neriješenim rezultatom. U 43. minuti je dosuđen penal za goste, siguran je Omar Pršeš za 2:2.

U nastavku je domaći tim bio aktivniji. Ipak, za razliku od prvog poluvremena nismo vidjeli previše ljepote na terenu, ali u 72. minuti domaći stižu do gola. Mahir Karić koristi grešku odbrane nakon kornera i pogađa za 3:2.

Sloboda do kraja nije uspjela napraviti previše. Radnik je sačuvao vodstvo i došao je do pobjede u ovom duelu.

Premijer liga BiH, 12. kolo:

Radnik - Sloboda 3:2 (Beganović 21'ag, Mekić 36', Karić 72'/ Smajić 9', Pršeš 43'p)

FK Radnik: Bilobrk, Bečelić, Radović, Simonović, Mekić, Peco, Maksimović, Karić, Đurić, Šubert, Hasanović.

FK Sloboda: Lakić, Beganović, Jusić, Salihović, Pršeš, Smajić, Ivetić, Livančić, Martelat, Bekić, Mujagić.