Velež je golom Elvira Čolića iz 33. minute minimalno savladao goste iz Širokog Brijega rezultatom 1:0 u 22. kolu Premijer lige BiH.
U derbi susretu 22. kola Premijer fudbalske lige Bosne i Hercegovine Velež je u Vrapčićima nastavio pobjeđivati. Ovaj put Rođeni su u jednoj dosta teškoj utakmici uspjeli savladati jesenjeg prvaka, ekipu Širokog Brijega.
Već u petoj minuti Mirko Hrgović iz kosa s lijeve strane izvodi slobodni udarac, prizemna lopta na kraju odlazi malo pored lijeve stative gola Hadžiđulbića. Dotad najbolju šansu na susretu propušta Argentinac Varea, kada je snažnim udarcem zatresao stativu domaćih.
Isti igrač je u desetoj minuti propustio još jednu kolosalnu šansu. Naime, Varea je primio loptu na šest metara, potom se dobro naštimao i iz kosa s desne strane šutirao pored gola Mostaraca. Domaći su polako dolazili do incijative, a onda u 33. minuti uspijevaju doći do prednosti.
Elvir Čolić se izborio za loptu u šesnaestercu Širokog u duelu sa dva štopera, potom sa desetak metara preciznim udarcem matirao golmana gostiju Bandovića. Velež je do kraja imao više od igre. U nastavku utakmice Rođeni ne iskorištavaju dvije prigodne šanse. Najbolja je ona iz 57. minute, kada je strijelac jedinog gola Čolić izašao sam pred Bandovića, obišao ga a potom umjesto da zatrese praznu mrežu, šutirao visoko iznad gola. Doduše, bio je malo iz kosa, pa nije uspio najbolje zahvatiti loptu.
Široki Brijeg je imao veliku priliku da poravna rezultat dvadesetak minuta prije kraja. Kadiću je iskusni Karoglan ukrao loptu u šesnaestercu Veleža, a štoper domaćih povukao je za dres iskusnog napadača gostiju i sudija Stanić se nije dvoumio. No, udarac Brazilca Wagnera odbranio je Hadžiđulbić i postao junak ove utakmice, zajedno sa strijelcom Čolićem.
Trener domaćih Abdulah Ibraković isključen je zbog prigovora u 73. minuti. Nije se ništa mijenjalo do kraja utakmice i Velež je pobjedom ostao u igri za mjesta koja vode u Evropu.
Premijer liga BiH, 22. kolo:
Velež - Široki Brijeg 1:0 (Čolić 33)
Promo
Turniri u Bijeljini i Šamcu privukli brojnu publiku
Vikend u znaku futsala i basketa uz podršku Mozzarta
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Iznenađujuća, ali razumljiva odluka
Za nemirnu nedjelju u Srbiji pobrinuo se Đoković, razočarao je milione: "Izvinite, ali ja..."
Bh. stručnjak ljut nakon remija
Sa tribina u Kragujevcu se orilo 'lopovi', a Feđa Dudić je drhtavim glasom postavio Srbiji pitanje · Udarna vijest
Trener izgubio živce