Odbrana vikenda

Nevjerovatno šta je izvadio golman Rome!

A. Čaušević

Pau Lopez je u drugom poluvremenu susreta Genoa - Roma zabilježio jednu od najboljih intervencija u svojoj karijeri.

Igrala se 58. minuti kadaje Edoardo Goldanika šutirao glavom sa 10-ak metara, lopta je išla pod samu prečku, svi su je vidjeli u golu, a onda se ukazao španski golman.

Lopez se izvio poput mačke i bravuroznom intervencijom desnom rukom uspio je spasiti svoj gol.

Roma je na kraju meč dobila sa 1:3, a Lopez je možda i najbolju odbranu ovog vikenda upisao pri rezultatu 1:2 zbog čega se ova intervencija može smatrati jednom postizanju gola.