NK Ljubuški slavio u prijateljskoj utakmici

Neočekivan poraz FK Sarajevo u Ljubuškom

FK Sarajevo je danas u Ljubuškom odigrao prvu pripremnu utakmicu i to protiv NK Ljubuški. Može se reći da je bordo tim imao terensku inicijativu i više prilika, ali je ipak Ljubuški slavio i to rezultatom 2:0. Bez obzira što se radi o prijateljskom meču, ovaj rezultat se može nazvati iznenađenjem.

Ekipe su utakmicu počele u sljedećim sastavima:

FK Sarajevo: Džafić, Pidro, Rahmanović, Velkoski, Ahmetović, Đokanović, Milanović, Oremuš, Kurdić, Lazić, Gavrić.

NK Ljubuški: Pavlović, Vištica, Marić, Pušić, Bebek, Lauč, Puljić, Bošnjak, Granić, I. Buhač, K. Buhač.

Prva prilika je viđena u 12. minuti kada je Velkoski pokušao nakon solo prodora, ali je golman domaćeg tima sigurno intervesnisao.

Veliku priliku je imao i Ahmetović 10-ak minuta kasnije, nakon slabe rekacije odbrane Ljubuškog, ali nije uspio pogoditi.

Ubrzo se u šansi našao i Lazić, a onda isti igrač u 23. minuti igra rukom u svom kaznenom prostoru i Ljubuški dobija penal. Minut kasnije Karlo Buhač sa bijele tačke pogađa za 1:0.

U 25. minuti se trese i mreža gola Ljubuškog, ali sudija poništava ovaj gol zbog ofsajd pozicije Ahmetovića.

Potom je prijetio i Ljubuški, preko Buhača i Granića, ali je ostalo 1:0.

Veliku šansu 15 minuta prije odlaska na odmor je imao Rahmanović, ali veznjak Sarajeva nije uspio pogoditi iz odlične pozicije.

Nešto kasnije se u dobroj prilici našao i Milanović, da bi Pidro potom pokušao iz slobodnjaka, ali gola za Sarajevo nije bilo.

U samom finišu prvog dijela Buhač je izašao "1 na 1" sa Džafićem. Ipak, šutirao je preko gola.

Tako se na odmor otišlo rezultatom 1:0 za Ljubuški, da bi Vinko Marinović u nastavku na teren poslao sljedeću jedanaestoricu: Dizdarević, Šerbečić, Dupovac, Hodžić, Islamović, Stanojević, Mustedanagić, Salčin, Tatar, Cruz, Handžić.

Veliki broj promjena u drugom poluvremenu je "pretrpio" i tim Ljubuškog.

Sarajevo je brzo uspostavilo terensku dominaciju, ali većih prilika nije bilo na otvaranju drugom dijela.

Treba istaći i da je Ljubuški prvi šut u drugom dijelu imao u 73. minuti, ipak Dizdarević je bio siguran.

Nekoliko dobrih pokušaja imao je bordo tim u kratkom periodu, oko 75. minute, ali su se domaći uspjeli odbraniti.

A ond au 85. minuti novi šok za bordo tim. Lauc je odlično izveo slobonjak sa 20-ak metara i postigao lijep gol za 2:0.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, pa je Ljubuški upisao trijumf u ovom prijateljskom duelu.