Mane je pao, ali...

Diskutabilna situacija: Je li Vrsaljko napravio penal?

Nakon prvog dijela prvog meča osmine finala Lige prvaka između Atletica i Liverpoola rezultat je 1:0.

Atletico je rano, u četvrtoj minuti, stigao do vodstva, pošto je Saul Niguez iskoristio gužvu nakon kornera i pogodio mrežu Alissona.

Imao je Morata dobru šansu u 25. minuti, ali je Alisson odbranio, a kasnije je (opravdano) poništen gol Salahu jer je Firmino prethodno bio u ofsajdu prilikom prijema lopte.

U završnici prvog dijela ipak jedna izuzetno diskutabilna situacija. Vrsaljko je držao Manea za desnu ruku, ovaj pao, no sudija nije vidio ništa sporno, a očito ni VAR.

Možda bi se ovakve stvari negdje i dosudile kao prekršaj za najstrožu kaznu, ali ne ovaj put.