U drugom finalnom susretu košarkaškog play-offa BiH u kojem je Igokea Partizan domaćin sarajevskoj Bosni ASA BHT pritisak je na strani domaćina.
Igosi su ti koji ne smiju kiksati jer bi u slučaju poraza titula prvaka već u subotu naveče bila u autobusu za Sarajevo. Bosna će svoju priliku tražiti u eventualnoj majstorici, iako je sigurno da neće propustiti šansu ako joj to dozvole “Igosi”.
“Ponovo će odbrana biti ključna za susret, baš kao što je to bilo u ‘Skenderiji’. Igrali smo dobro i imali priliku da već danas slavimo, ali nismo izdržali. Moramo se bazirati samo na našu igru i učiniti sve kako bi oscilacije sveli na minimum. Očekujem i veliku podršku navijača jer bi ona mogla biti presudna”, kazao je Drago Karalić, trener Igokee Partizana.
“Pokušaćemo iskoristiti svaku priliku koja nam se ukaže. Biće teško jer će Igokea željeti da se revanšira. No, uloge su sada zamijenjene i oni su ti koji igraju pod pritiskom. Igraćemo na pobjedu, kao i u svakom drugom meču i svaku priliku ćemo znati iskoristiti”, naglasio je Jurij Zdovc, trener ekipe Bosne.
Druga utakmica finalne serije igra se večeras od 20 sati u dvorani “Nenad Baštinac”, uz LIVE prenos na www. SportSport.ba.
Promo
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Iskusni veznjak ponovo na meti kritika
Xhakina izjava nakon meča s Kosovom kao nož u srce dočekana u Srbiji: "Cijeli svijet zna..."
Nevjerovatni stručnjak ne želi ići
Svetislav Pešić nakon poraza zaledio Srbiju: "Niko ne razmišlja šta će da..."
Nije bilo nimalo ugodno
Otkrivena tajna iz svlačionice Orlova - Ovo je glavni razlog blamaže Srbije na Eurobasketu?
Ubacio čak 39 poena protiv naše reprezentacije