Treće kolo Bundeslige

Kiel nastradao kod Wetzlara, Burićev Flensburg siguran protiv Mindena

Esmer Oštraković

Odigrano je treće kolo rukometne Bundeslige, a rukometaši Kiela pretripili su težak poraz na gostovanju kod Wetzlara.

Aktuelni prvak Njemačke, desetkovan povredama doživio je uvjedljiv poraz, a bilo je 31:22 za ekipu Wetzlara.

Kiel je odigrao slabu utakmicu, a već nakon prvog poluvremena bilo je jasno da će Wetzlar ostvariti pobjedu jer su imali prednost od 18:11.

U drugom poluvremenu domaća ekipa je privela posao kraju, te su na kraju upisali sigurnu pobjedu od devet razlike.

Sa druge strane, Flensburg našeg Benjamina Burića na domaćem terenu bio je siguran protiv ekipe Mindena sa 29:24.