Foto - EPA

Uvjerljiv trijumf Bavaraca

Schalke nemoćan protiv Bayerna

Minhenski Bayern savladao je kao gost Schalke sa 4:0 u susretu 18. kola Bundeslige.

Bavarci su u ovaj meč ušli kao ogromni favoriti protiv slabašnog rivala iz Gelsenkirchena i na kraju su bez većih problema ostvarili pobjedu.

Istina, Schalke je imao nekoliko dobrih pokušaja prema golu Bayerna, no Manuel Neuer je danas ostao nesavladan.

Do vodstva je Bayern stigao u 33. minuti. Thomas Muller je završio lijepu akciju golom za 0:1.

Ovaj rezultat se na semaforu zadržao do 54. minute kada je Robert Lewandowski napravio sve sam i pogodio je za 0:2.

Tačku na ovaj meč stavili su Thomas Muller u 88. i David Alaba u 90. minuti za konačnih 0:4.

Sead Kolašinac nije igrao za Schalke zbog povrede u ovom susretu.