Sjajna partija Katalonaca

Barcelona se naljutila: "Petarda" u mreži Alavesa

Haris Zilić

Barcelona je u 23. kolu La Lige savladala Alaves rezultatom 5:1.

Katalonci sjajno otvaraju meč. Imali su nekoliko dobrih prilika, a kruna svega stiže u 29. minuti kada je Trincao pogodio za 1:0 na asistenciju Moriba.

U samom finišu prvog poluvremena Messi pogađa za 2:0.

Gosti se malo bude u 57. minuti. Rioja koristi zbunjenost igrača Barcelona i pogađa za 2:1.

Nakon toga u dvije minute "nokaut" za goste.

Trincao u 74. minuti postiže svoj drugi gol na utakmici i na semaforu je pisalo 3:1, da bi minut kasnije Messi na asistenciju Griezmanna također postigao svoj drugi pogodak za 4:1.

Tu nije bio kraj mukama Alaves. Firpo je u 80. minuti pogodio za 5:1, što se ispostavilo kao konačan rezultat utakmice.

Potražite više informacija na temu La Liga:

U timu Barcelone naš Miralem Pjanić je na teren ušao u 72. minuti umjesto De Jonga.