Pripremna utakmica

FK Tuzla City nakon preokreta savladao Domžale

Haris Zilić

U sklopu priprema za nastavak sezone u PLBiH, fudbaleri Tuzla Citya u Umagu su odigrali prijateljski meč sa slovenskim Domžalama. Konačan rezultat utakmice bio je 2:1 za Tuzlake.

U šestoj minuti prva prilika za Tuzlake. Crnkić sjajno za Džafića, koji je izblokiran u posljednji čas u šesnaestercu Domžala.

U 15. minuti penal za Tuzla City, ali udarac Ubiparipa brani golman Domžala.

Nova šansa za Tuzlake preko Nukića u 31. minuti, bez promjene rezultata.

I Domžale su imale dobru priliku u 41. minuti, međutim odbrana Tuzla Citya bila je na visini zadatka.

U nastavku, bolja igra slovenske ekipe, a kruna toga dolazi u 57. minuti kada su pogodili za 0:1. Strijelac je bio Repas.

Tuzla City je nastavio sa ritmom iz prvog poluvremena. Dvije velike šanse propustio je Crnkić. Fudbaleri Domžala su u 77. minuti odigrali dobru kontru, ali bez konkretne završnice.

Ramić u 80. minuti u prilici za Tuzla City, ostalo je 0:1.

Tuzlaci stižu do izjednačenja (1:1) u 85. minuti, a pogodak je postigao Ramić.

U posljednjim trenucima meča dosuđen je novi penal za Tuzlake, a siguran realizator bio je Kostić za preokret i trijumf Tuzla Citya rezultatom 2:1.

TUZLA CITY - DOMŽALE  2:1  (Ramić 85', Kostić 90' (p)/Repas 57')

FK Tuzla City: Fejzić, Kobie, Barišić, Nukić, Lučić, Karjašević, Rustemović, Džafić, Mišić, Crnkić, Ubiparip.

Domžale: Mihelak, Žinič, Kait, Markuš, Repas, Dajčman, Saitoski, Marinović, Stankovič, Černe, Urbančić.