Danski reprezentativac Christian Eriksen je kazao kako je uvijek bio spreman da se bori za mjesto u timu Intera.
Eriksena su otpisali nekoliko mjeseci nakon što je iz Tottenhama prešao u Inter. Antonio Conte ga baš nije obožavao, no playmaker se u međuvremenu razigrao i postao bitan dio ekipe koja je sve bliže osvajanju Scudetta.
"Ovo je bila najteža i najzahtjevnija sezona u mojoj karijeri. Bilo je u stilu, toplo-hladno, ali sada imam osjećaj da sam se oporavio i prilagodio. Ne zato što sam želio da pobegnem, jer sam stvarno želio da se borim za mjesto. To sam uvijek činio. Bio sam siguran ako dobijem priliku da ću je iskoristiti", izjavio je Eriksen.
Ove sezone je imao svega osam startova i ukupno je na terenu proveo 700 minuta.
Prekretnica za njega na Giuseppe Meazzi bio je gol iz slobodnjaka protiv Milana u meču Kupa.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Ideja koja bi mogla na adresu UEFA-e
Kosovo i Bosna i Hercegovina dobili su najteži mogući udarac: "Te države ne postoje?"
Potvrdio i klub preko zvaničnih kanala
Stigao dugoočekivani napadač na Grbavicu: Davor Rakić potpisao za Željezničar! · Zvanično
Oproštajan intervju od Reala
Modrić za kraj otkrio istinu koju je u sebi godinama nosio: "Sad to mogu reći"
I BiH bi potpisala slično
Na Balkanu napravljeno fudbalsko čudo, UEFA udarila zabranu: I danas je ukras države
Spreman je da pomogne reprezentaciji