Foto - EPA

Manchester United ispao iz borbe za trofej u FA Kupu

Manchester United je danas u četvrtfinalu FA Kupa poražen na King Poweru od Leicestera sa 3:1 i Crveni đavoli su se tako oprostili od borbe za trofej u ovom prestižnom takmičenju.

Leicester je do pobjede vodio sjajni Kelechi Iheanacho koji je upisao dva gola i asistenciju.

Nigerijac je prvi pogodak postigao u 24. minuti za prednost od 1:0, a na odmor se otišlo rezultatom 1:1 nakon što je u 38. minuti pogodio Greenwood.

Ipak, u nastavku je Leicester slomio Đavole na krilima Iheanacha.

Prvo je ovaj fudbaler asistirao Tielemansu u 52. minuti za pogodak koji je Leicesteru donio prednost od 2:1, a u 78. minuti je postigao drugi gol danas za konačnih 3:1.