Nakon velikih dugova, ispadanja iz Premiershipa, iz Portsmutha polako odlaze i najbolji igrači. Nedavno je klub napustio Nadir Belhadj, a Mornar više nije ni iskusni Senegalac Papa Buba Diop.
32-godišnji senegalski reprezentativac je novo pojačanje AEK-a s kojim je potpisao dvogodišnji ugovor. Finansijski detalji za sada nisu poznati, a nagađa se da je grčki klub novom članu Championshipa platio milion eura odštete.
''Zadovoljan sam transferom. Gledao sam AEK u europskim utakmicama i bio sam impresioniran.'', rekao je sada već bivši defanzivac Portsmoutha, koji može igrati na poziciji zadnjeg veznog i štopera.
U karijeri je još nastupao za Xamax, Grasshoppers, Lens i Fulham. Za reprezentaciju Senegala je odigrao 58 utakmica i postigao devet golova.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Turci donijeli veliku vijest
Jose Mourinho zapečatio sudbinu Dominiku Livakoviću?! "Nećeš braniti zato što si..."
Košrkaš je javno prozvao Srbiju
Vučić opravdano strahuje! Simanić nikad neće zaboraviti šta mu je uradio Đoković: "Jutros mi je..."
Navijači Zvezde bijesni na njega
Đoković nije jedini, Vučić iz Srbije otjerao i košarkaša Crvene zvezde: Zna se zašto ih je odbio!
Razbili PSG u finalu
Chelsea je prvak svijeta!
Teške optužbe iz Prištine