Roger Federer se plasirao među najboljih 16 Roland Garrosa nakon što je poslije dramatičnog susreta pobijedio Dominika Koepfera.
Koepfer koji im 27 godina i nema ATP titulu u karijeri je bio blizu da dokrjaći legendu, ali poslije tri sata i 35 minuta velike borbe je pokleknuo.
Federer je riješio meč u svoju korist rezultatom 7-6 (5), 6-7 (3), 7-6 (4) i 7-5. Ključan je bio treći set u kojem je Koepfer imao break prednosti, ali je u finišu izgubio dobijeno.
Meč je okončan 40-ak minuta iza ponoći tako da se Federer doma s terena vratio poprilično kasno. U jednom trenutku teniseri su se zahvaljivali malobrojnoj publici što nisu zaspali do tada.
Federer je tako na Roland Garrosu uspio skupiti isti broj mečeva kao u posljednjih godinu i pol. Naredni protivnik mu je Matteo Berrettini koji je sa 7-6 (6), 6-3 i 6-4 bio bolji od Soonwoo Kwona.
Promo
Takmičenje obilježili sjajni potezi pod koševima i velika posjećenost
Uz zlatnu asistenciju Mozzarta: Završen 3x3 basket turnir Vitez
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Crvena zvezda još ne odustaje
Mitar Mrkela je večeras zatresao Beograd, nemoguće se upravo dešava: "Ponuda je tu"
Kako su završili, tako je počelo