Četvrto mjesto za bh. plivača

Lekiću izmakla nova medalja na Evropskom prvenstvu

Bh. plivač Jovan Lekić osvojio je četvrto mjesto na Evropskom juniorskom prvenstvu u Rimu u trci na 800 metara slobodnim stilom.

Jovan je današnje finale završio sa vremenom 8:01.24 i malo mu je nedostajalo za novu medalju.

Lekić je odlično krenuo u trku, vodio je nakon 200 metara, ali su se uskoro ispred njega našla dva turska predstavnika.

Turci su dominirali i izdvojili su se od ostalih, Lekić je dugo bio na trećem mjestu, ali ga je potom pretekao Italijan De Tullio i bh. predstavnik je završio kao četvrti. Zlato je uzeo Yegit Aslan, a srebro Mert Kilavuz.

Lekić je prethodnih dana donio dvije medalje u Bosnu i Hercegovinu, srebro i bronzu.

On je do titule viceprvaka Evrope došao na 400 metara slobodno, a bronza je stigla u istoj disciplini na 200 metara.

Sedamnaestogodišnji Banjalučanin je izborio plasman i u finale 1500 metara slobodno gdje je zauzeo šesto mjesto.