Sjajna Lucia Kimani

Atletičarke šeste sjajna Kimani

M. Maksimović

Zahvaljujući sjajnim nastupima Lucie Kimani, ženska atletska reprezentacija BiH je osvojila šesto mjesto na Evropskom kupu druge lige, grupa B u Slovačkoj Banskoj Bystrici.Lucia

Kimani je ostavarila pobjedu u utrci na 5000 metara sa vremenom 16:18.04. Kimani je ovom pobjedom osvojila 14 bodova, a novih 13 je dodala sa utrke na 3000 metara. U ovoj utrci Kimani je druga prošla ciljem u vremenu 9:15.70.

Od ostalih rezultata vrijedi svakako izdvojiti nastupe Gorane Cvjetić u utrkama na 110 i 400 metara sa preponama.Na 110 metara Gorana je bila treća sa vremnom 3:14.38, dok je u utrci na 400 metara, bila četvrta sa 1:01.10.

Četvrto mjesto osvojile su Biljana Cvijanović i Jasmina Delić. Cijanovića je bila četvrta na 1500 metara sa vremenom 4:38.46, dok je Jasmina Delić na 3000 metara steepl sa 11:01.86 bila također četvrta.