Rođeni na punom stadionu zakazali
Veležova bajka je gotova: Elfsborg lakše od očekivanog završio posao na Grbavici
Velež je iamo sjajno ljeto u Evropi, ali okončano je teškim porazom od Elfsborga (1:4) na Grbavici.
Rođeni su odigrali 1:1 u Švedskoj i činilo se da bi mogli da naprave još jednu senzaciju nakon AEK-a, ali su na punoj Grbavici igrači potpuno zakazali, pa su doživjeli neugodan poraz.
Na samom početku meča kardinalna greška večeras očajnog Isića, nakon koje Frick s lakoćom matira Bogdanovića i taj gol je najavio rapsodiju gostiju.
Mogao je Velež odmah do 1:1 nakon dvije minute, ali je odbranjen udarac Brandaa. Velež nastavlja s pritiskom, Anđušić je u 11. minuti iz okreta pucao direktno u golmana Šveđana.
I kada je djelovalo da je Velež bolji i opasniji, da bi mogao da se vrati, stigao je novi hladan tuš. U 16. minuti Okkels je šutirao, te je postigao gol za 2:0.
U 27. minuti Ćosić ubacuje, Zajmović puca, ali u zadnji čas je golman gostiju skinuo. Potom Ovčina šutira preko gola, Radović dobro puca s 25 metara, Ronning nekako brani, a na kraju i Zajmović glavom prebacuje loptu iznda gola.
Sve to dešavalo se krajem prvog dijela, no na odmor se odlazi s 0:2. Velež u nastavak kreće na sve ili ništa i brzo prima gol koji je sve riješio. Okkels ponovo, ponovo greška Isića, za 3:0.
Nesretni Isić u 52. minuti pravi penal. Bogdanović je odbranio udarac s bijele tačke, ali je Frick bio na mjestu i dotukao Rođene.
Nakon tog gola, sve je bilo jasno. Igrači Veleža jedino su htjeli da ublaže poraz, a gosti posao privodili kraju i uveliko razmišljali o duelima s Feyenoordom u play-offu.
Uspio je Velež da smanji na 4:1 desetak minuta prije kraja, kada je Georgijević primio loptu, okrenuo se i zakucao ju u mrežu Elfsborga. Do kraja je upravo strijelac Georgijević dobio crveni karton jer je jednog igrača Elfsborga udario glavom.
Šteta za Velež, koji je imao izuzetno ljeto na evropskoj sceni, ali i ovako navijači mostarskog kluba mogu da budu ponosni.
Velež - Elfsborg 1:4
Velež: Bogdanović, Ovčina, Isić, Zeljković, Radović, Hasanović, Radovac, Ćosić, Anđušić, Brandao, Zajmović.
Elfsborg: Ronning, Strand, Jarjue, Vaisanen, Larsson, Gojani, Holst, Romer, Okkels, Frick, Alm.
Promo
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Donio odluku
Svetislav Pešić više nije selektor Srbije!
Upisali ubjedlji poraz
Srbija "razbijena" na otvaranju Svjetskog prvenstva i to od autsajdera!
Ne stišava se bura u Srbiji
Đurović žestoko isprozivao Pešića, a onda poslao poruku i Dončiću: "Ako ti je otac Srbin, onda..."
Pomogao mu kada je bilo najteže
Mamić otvoreno o čovjeku iz BiH koji mu je dao 22 miliona: "Da mu sutra zatreba, sve bih mu dao"
Njegove riječi su ostavile sve u nevjerici