Plavi slavili sa 4:1

Mulalićev Željezničar servirao poker trećeligašu, igrači na probi obilježili meč

A. Čaušević

U Trening kampu FK Igman na Ilidži FK Željezničar je u pripremnom duelu sa 4:1 pobijedio FK Baton.

Edis Mulalić je odlučio od prve minute na teren poslao provjerene igrače pa su meč između ostalih započeli Cocalić, Kosorić, Štilić, Bekrić...

Susret za Plave i nije počeo baš najbolje pošto je ekipa iz Druge lige FBiH grupa Centar prva stigla do vodstva. U 9. minuti pogodio je Bambur.

Trećeligaš iz bh. prijestolnice je pružao odličan otpor u prvih pola sata pošto Željezničar nije uspjevao da ozbilnije zaprijeti.

U 30. minuti rukom je u kaznenom prostoru igrao jedan od igrača Batona. Opravdano dosuđeni penal je u gol pretvorio Mekić.

Do kraja prvog dijela Željezničar je realizovao preokret. Za vodstvo je u 40. minuti pogodio Fatai, nigerijski napadač na probi.

Od starta dugog poluvremena Mulalić mijenja postavu, a rezervisti željni dokazivanja su stajali poprilično dobro na terenu.

Počelo je s nizom prilika, ali na golu Batona je stajao raspoloženi Hadžić koji je imao niz sjajnih odbrana.

U 60. minuti nezgodnu povredu ruke je doživio Osmanagić pa je susret bio prekinuta na 10-ak minuta.

Nakon što se susret nastavio Ćerimagić je povisio na 4:1, da bi konačan rezultat postavio Resić u finišu susreta.

FK Željezničar - Baton 4:1 (Mekić(p), Fatai, Ćerimagić, Resić/Bambur)

FK Željeničar: Bender, Cocalić, Kosorić, Malić, Galić, Mekić, Beca, Bekrić, Štilić, Gasal, Fatai.

FK Baton: Hadžić, Ćamo, Pašić, Behulović, Ramović, Medošević, Kadrić, Pintol, Bambur, Plakalo, Omerbašić.