Njemački vozač Sebastian Vettel kažnjen je jer se na skuteru nakon treninga u petak na stazi Albert Park u Melbourneu, uoči Velike nagrade Australije.
Vettelu se bolid pokvario na kraju prvog treninga u petak, a bivši svjetski prvak vratio se nakon treninga na skuteru koji je uzeo od povjerenika utrke i oduševio gledatelje i mahao im rukom.
Četverostruki svjetski prvak kažnjen je s 5.450 američkih dolara jer niko ne smije koristiti stazu do pet minuta nakon završetka sjednice, osim onih koji imaju posebnu dozvolu, piše Agerpres.
Slike Vettela kako vozi skuter na stazi Albert Park postale su viralne, prikupivši više od milion pregleda u samo nekoliko desetaka minuta.
Vettel će sezonu Formule 1 2022. započeti u Australiji nakon što je propustio prve dvije utrke u Bahreinu i Saudijskoj Arabiji zbog infekcije virusom COVID-19.
Inače, Charles Leclerc dominirao je na drugom slobodnom treningu za Veliku nagradu Australije. Leclerc je pobijedio Holanđanina Maxa Verstappena, branitelja svjetskog naslova, dok je Sainz Jr. imao treće vrijeme.
Problemi se nastavljaju za Mercedes ove sezone. Lewis Hamilton imao je tek 13. vrijeme na drugom treningu na stazi Albert Park u Melbourneu, a njegov timski kolega George Russell bio je za dvije pozicije ispred.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Bivši bh. reprezentativac na mjestu slave
Edin Višća se vratio kući! · Zvanično
Ni manje ni više nego Francuz
Romano posvetio objavu BiH i Alajbegoviću, a onda se u komentaru javio Kylian Mbappe!
Oprašta se od dresa Hrvatske
Luka Modrić nastavlja karijeru, odabrao je klub gdje će igrati posljednju sezonu!
Nakon odigranih utakmica
Hrvatima je bolje da uz jutarnju kafu ne uzimaju mobitel i ne čitaju novine!
Dečko koji obećava
Giroud oduševljen nastupom Zmaja: "Kontrolisao je teren kao svoje igralište"
"Amerikanci? Neka se oni zavaravaju s one strane Atlantika"