Pružio je vrhunsku partiju

U bolnom porazu navijači Sarajeva su aplauzima nagradili jednog nogometaša Tuzle City

Samir Mlaćo
Pravu nogometnu lekciju održali su nogometaši Tuzle City sinoć rivalima iz FK Sarajevo.

Meč odigran u Zenici privukao je dosta pažnje, a briljirali su gosti iz Tuzle koji su na kraju slavili 5:1.

Dragan Jović je sjajno postavio momčad, Tuzlaci su znali u svakom momentu šta žele i na kraju su slavili više nego zasluženo.

Gotovi svi igrači gostujućeg tima zaslužili su pohvale, od golmana Fejzića do ofanzivca Amadou Coulibalyja.

Ovaj drugi je osvojio brojne simpatije,  a partiju za pamćenje krunisao je pogotkom u 46. minuti.

Od prve minute bilo je vidljivo da će Coulibaly biti neriješiva enigma za Đokanovića, Drobarova i društvo iz zadnje linije, a to se i desilo.

Ono što vrijedi istaći jeste da je igru 25-godišnjak rođen u Maliju napustio u 80. minuti i dobio aplauze navijača Sarajeva koji su ispunili zapadnu tribinu.

Time su samo potvrdili da je Malijac bio sjajan, nažalost koban po njihovu momčad.

Coulibaly je ovog ljeta stigao u FK Tuzla City i potpisao trogodišnji ugovor.

On je karijeru počeo u Yeelenu u rodnom Maliju, a od 2015. do 2020. godine igrao je za B tim Nantesa, kada odlazi u Le Puy Foot za koji je u francuskim nižim ligama postigao pet golova i dodao četiri asistencije.

Tuzla City novi izazov očekuje već u subotu kada na Grbavici gostuje kod FK Željezničar.