Selektor muške rukometne reprezentacije Bosne i Hercegovine Vojislav Rađa sutra će objaviti širi spisak s 28 igrača na koje računa za dva kvalifikaciona susreta za Evropsko prvenstvo 2012. godine u Srbiji.
Prvi susret kvalifikacija rukometaši BiH odigrat će na gostovanju protiv Mađarske, 28. oktobra u Szomobathelyu, a tri dana kasnije u Sarajevu će ugostiti reprezentaciju Makedonije.
U okviru Prve kvalifikacione grupe još se nalazi selekcija Estonije, s kojom će se izabranici selektora Rađe sastati 9. marta 2011. godine.
Nastup na EP-u izborit će dvije najbolje ekipe iz svake od sedam grupa.
Kvalifikacije će biti igrane od 27. oktobra 2010. do 12. juna 2011. godine.
Na EP-u direktan nastup su osigurali Srbija kao domaćin i Francuska kao evropski prvak.
Raspored susreta u Prvoj grupi:
1. kolo (27./28. oktobra):
Mađarska - BiH
Makedonija - Estonija
2. kolo (30./31. oktobra):
Estonija - Mađarska
BiH - Makedonija
3. kolo (9./10. marta 2011.):
Makedonija - Mađarska
Estonija - BiH
4. kolo (12./13. marta 2011.):
Mađarska - Makedonija
BiH - Estonija
5. kolo (8./9. juna 2011.):
BiH - Mađarska
Estonija - Makedonija
6. kolo (11./12. juna 2011.):
Mađarska - Estonija
Makedonija - BiH
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Simanić se osjeća izdanim
Srbija je večeras izdala i ponizila svog junaka: "Ja vama slavu i radost, vi meni žalost"
Navijači Zvezde bijesni na njega
Đoković nije jedini, Vučić iz Srbije otjerao i košarkaša Crvene zvezde: Zna se zašto ih je odbio!
Oglasio se legendarni fudbaler
U noći kad je Srbija paralizovana Vidić krenuo u otvoreno rušenje Vučića, poruka je jasna i glasna
Turci donijeli veliku vijest